Badem faydaları ve badem ezmesi faydaları

Badem Ezmesi Faydaları

Badem ezmesi, ilaçsız, aflatoksinsiz ve içeriğinde şeker, ilave yağ, katkı ve koruyucu madde içermeden üretildiği sürece günlük beslenmeniz için gerekli olan sağlıklı yağları, vitaminleri ve mineralleri almanızı sağlayacaktır.

Antioksidan açısından da zengin olan badem ezmesinin, kabukları soyulmadan üretilmesi önemlidir, zira bademin içindeki antioksidanlar, kahverengi kabuğunda yoğun miktarda bulunmaktadır.

Badem ezmesi, lifli ve protein oranı yüksek bir gıda olduğu için sizi hem uzun süre tok tutar hem de ani açlık krizleri yaşamanıza engel olur. Dolayısıyla eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, badem ezmesi size mutlaka yardımcı olacaktır. Ayrıca badem ezmesi, zararlı kolesterol seviyesini düşürüp iyi kolesterol seviyesini koruduğu için kardiyovasküler rahatsızlıkların önüne geçmenizi sağlar.

Bademde Hangi Vitaminler Var?

Badem ve badem ezmesi, B1 vitamini tiamin, B3 vitamini niacin, folat, B9 vitaminleri gibi beyin gelişiminde önemli rol oynayan vitaminlerin yanında manganez, magnezyum, fosfor içerir. E vitamini bakımından da zengin olan badem, günlük E vitamini ihtiyacınızın %37’lik kısmını karşılar. Nuts’all badem ezmesi ürünlerini tercih etmek isterseniz tıklayın. 

Etiketler: