Badem Ezmesinin Kalori ve Besin Değerleri

Badem Ezmesi Kalori

100 gram badem ezmesi 578 kaloridir ve 21,3 gram protein ile 11,8 gram diyet lifi içerir. Besin değeri incelememizi, hiçbir şekilde aflatoksin içermeyen, iyi tarım ile yetiştirilen yani ilaç kalıntısı bulunmayan, doğal badem ezmesi çeşidimiz olan Nuts’all Şekersiz Badem Ezmesi ile yapacağız.

NUTS’ALL SADE VE ŞEKERSİZ BADEM EZMESİ 100 GRAM KALORİ VE BESİN DEĞERLERİ
Enerji (kcal) :578
Toplam Yağ:50,6
Doymuş Yağ:3,8
Trans yağ :0
Tekli Doymamış Yağ:32,2
Çoklu Doymamış Yağ:12,2
Karbonhidrat :19,7
Şeker4,8
Diyet Lifi:11,8
Protein:21,3

Günlük beslenmenize toplamda 30 gramlık iki tatlı kaşığı badem ezmesi eklediğinizde, yaklaşık 173 kalori; 6,4 gram protein, 3,54 gram lif ve sadece 1,44 gram şeker alırsınız. Bu da sizi uzun süre tok tutar. Ayrıca üründeki karbonhidrat değeri düşük olduğu, yani şeker içermediği için insülin seviyenizi hızla yükseltmeyecektir.

Şekersiz ve katkısız badem ezmesi yerine kremalı ürünleri tüketirseniz, alacağınız kalorilere ek olarak yüksek oranda karbonhidrat ve doymuş yağ da tüketirsiniz. Çok hızlı bir şekilde yükselen kan şekeriniz, sizi önce enerjik hissettirecek ancak sonra yine acıkacaksınız. Kremalı ürünlerin sürülebilir ve hep aynı kıvamda olması için üretimlerinde trans yağ ve palm yağı bulunmaktadır. Üreticiler bu bilgileri genelde ürün paketlerinde içerik kısmına yağ olarak yazsalar da bizlerin yaptığı gibi doymuş ve doymamış yağ olarak ayrımı net olarak ürün etiketlerine eklemezler. Bu nedenle ürünleri alırken etiket okumayı bilmemiz çok önemli.

Sitemizden badem ezmemizin diğer çeşitleri olan Nuts’all Ballı Badem Ezmesi ürünümüzün de besin değerlerine ulaşabilirsiniz. Hiçbir ürünümüzde rafine şeker, katkı maddesi, palm yağı, kıvam verici, tatlandırıcı veya koruyucu kullanılmamaktadır.

Günlük besin ihtiyacınızı göre badem ezmelerimizi güvenle beslenmenize dahil edebilirsiniz. Evde badem ezmesi hazırlamayı tercih edenlerdenseniz, badem ezmesi tarifi için tıklayın.

Etiketler: