Fındık Faydaları

Fındık ve Fındık Ezmesi Faydaları

2000’lerin başında Fındık Tanıtım Grubu, Özkan Uğur ile yaptığı reklam ve tanıtım kampanyasında, reklamcılık tarihinde önemli rol oynayacak bir slogana imza atmış ve Türkiye’de fındığın daha çok tüketilmesini teşvik etmek için -daha sonra devamı da gelecek olan- bu kampanyayı sürdürmüştü. 

Herhangi bir markadan bağımsız olarak; başarılı reklamcı Ali Taran tarafından çekilen bu reklam filmiyle, o yıl üretim fazlası veren fındığın iç piyasada tüketilmesi hedefleniyordu. 

Kuruyemişin sadece bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde değil, hemen her zaman en çok satışının olduğu Mısır Çarşısı’nda yapılan çekimlerde Özkan Uğur, fındığın faydalarını bakın nasıl sıralıyordu:

“Tansiyona, kolesterole, kansızlığa, uykusuzluğa, sinir bozukluğuna iyi gelir. Ayrıca aganigi naganigi!” şeklinde biten reklamın sloganı, “Her gün, bir avuç fındık iyi gelir!” olmuştu.

Daha önce reklamı izlemeyenler ya da nostalji yapmak isteyenler, reklama buradan ulaşabilir.

Evet, tıpkı reklamda anlatıldığı gibi fındığın pek çok faydası var. Gelin, hepsine ve daha fazlasına daha yakından bakalım.

Fındığın Faydaları

İçerdiği yağ, protein, E vitamini, mineraller, lifler ve antioksidan özelliği ile fındık, bir çok kuruyemişe oranla çok daha besleyicidir.

E vitamini açısından bitkisel yağlardan sonra en iyi kaynak olan fındık ve fındık ezmesi, antioksidan görevi görmekte; kalp ve kanser hastalığı olanlar tarafından da tercih edilmektedir. Ortalama 30 gram fındık yiyerek günlük ihtiyacımız olan E vitamininin tamamını karşılayabiliriz.

Magnezyum, fosfor, potasyum ve kalsiyum açısından da zengin olan fındık ezmesi ve fındık; tansiyonu dengelenmesinin yanı sıra, sodyum bakımından düşük fakat mineraller bakımından oldukça değerli olduğu için kemik gelişimi ve sağlığı için de tercih edilmektedir.

Nuts’all Şekersiz Fındık Ezmesi, %100 fındıktan üretilir ve üretim sürecinde hiçbir katkı maddesi, ilave yağ, rafine şeker, tatlandırıcı, koruyucu maddde kullanılmaz.

Saydığımız tüm faydaları, güvenli içeriği ile sizlere kaşık kaşık ulaştıran fındık ezmesi ürünlerimizi güvenle tüketebilirsiniz.

Kahvaltılarınızın yanısıra, evinizde yapacağınız tariflerde de aynı kalitede fındık ezmesi kullanmak isterseniz kiloluk ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Etiketler: