Fıstık ezmesi nasıl tüketilmelidir?

Fıstık Ezmesi Nasıl Tüketilir?

Bazen hepimizin içinden fıstık ezmesi kavanozunun kapağını açıp kaşık kaşık yemek geliyordur. Hatta spordan sonra veya güzel bir kahvenin yanında fıstık ezmesi yerken zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayız. Ancak fıstık ezmesini tüketmenin başka yolları da var.

Fıstık ezmesinin faydalarından bahsetmiştik. Bir tatlı kaşığı fıstık ezmesinin yaklaşık 10 gram ve 64 kalori olduğunu düşünürsek; günde birkaç tatlı kaşığı fıstık ezmesi yemek, ihtiyacımız olan vitamin, mineral ve sağlıklı yağları almamıza yetecektir.

Peki, kavanozdan kaşıklamak haricinde fıstık ezmesini nasıl tüketebiliriz?

Fıstık Ezmesi Nasıl Yenir?

Nuts’all Şekersiz Fıstık Ezmesi, bitter çikolatalı fıstık ezmesi ve ballı fıstık ezmesi, özellikle muz, hurma, çilek gibi meyvelerle hazırlayacağınız yulaf ezmesi kaseleriniz için iyi bir yağ ve mineral kaynağı olacaktır.

Hatta Nuts’all bitter çikolatalı fıstık ezmesi, hazırlayacağınız smoothielere hem lezzet katacak, hem de içerdiği lif, protein ve sağlıklı yağlar ile uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.

Kurabiye ve keklerinizde fıstık ezmelerimizi kullanırken, tariflerdeki yağ oranlarını azaltabilirsiniz. Hiçbir şekilde yağ ilave edilmeden üretilen fıstık ezmelerimiz, kendi yağ oranları ile tariflerinizin hem lezzetli hem de besin değeri yüksek olmasını sağlayacaktır.

Meyvelerin üzerine sürerek yemek de fıstık ezmesi tüketiminin en pratik ve lezzetli yollarından biridir. Meyveler, fıstık ezmesi ile yemek için oldukça idealdir.

Ketojenik diyet yapıyorsanız, yeni demlenmiş kahvenizin içine bir tatlı kaşığı sade fıstık ezmesi eklemeniz hem enerjinizi artıracak hem de uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Etiketler: