Fındık Ezmesi Nasıl Yenir?

Fındık Ezmesi Nasıl Tüketilir?

Zaman zaman hepimizin içinden fındık ezmesi kavanozunun kapağını açıp kaşık kaşık yemek geliyor. Hatta güzel bir kahvenin yanında fındık ezmesi yerken zamanın nasıl geçtiğini farketmeyiz bile. Ancak bu faydalı besini tüketmenin farklı yolları da var.

Fındık ezmesinin faydalarından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Günde 6-7 tatlı kaşığı yani 30-40 gram fındık ezmesi yememiz, ihtiyacımız olan vitamin, mineral ve sağlıklı yağları almamıza yetecektir.

Peki, kaşık kaşık yemenin haricinde fındık ezmesini nasıl tüketebiliriz?

Fındık Ezmesi Nasıl Yenir?

Nuts’all şekersiz fındık ezmesi ve ballı fındık ezmesi, özellikle muz, hurma, çilek gibi meyvelerle hazırlayacağınız yulaf ezmesi kaseleriniz için iyi bir yağ ve mineral kaynağı olacaktır.

Nuts’all bitter çikolatalı fındık ezmesi, hazırlayacağınız smoothielere hem lezzet katacak, hem de içerdiği lif, protein ve sağlıklı yağlar ile uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.

Kurabiye ve keklerinizde fındık ezmelerimizi kullanırken, tariflerdeki yağ oranlarını azaltabilirsiniz. Hiçbir şekilde yağ ilave edilmeden üretilen fındık ezmelerimiz, kendi yağ oranları ile tariflerinizin hem lezzetli hem de besin değeri yüksek olmasını sağlayacaktır.

Meyvelerin üzerine sürerek yemek, fındık ezmesi tüketiminin en pratik ve lezzetli yollarından biridir.

Ketojenik diyet yapıyorsanız, yeni demlenmiş kahvenizin içine bir tatlı kaşığı sade fındık ezmesi eklemeniz hem enerjinizi artıracak hem de uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Etiketler: